Sprawnie funkcjonujące aplikacje są kluczem do prawidłowej realizacji zadań wielu współczesnych firm. Nic dziwnego, że mikroserwisy i oparta na nich architektura stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Gwarantują one liczne korzyści, których nie są w stanie zapewnić tradycyjne, monolityczne aplikacje. OVER Cloud to software house, który oferuje profesjonalne usługi programistyczne w zakresie projektowania mikroserwisów. Nasze rozwiązania są dopracowane i zoptymalizowane pod kątem wymagań klienta, dzięki czemu otrzymuje on rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

935
mld $
To estymowany zysk
rynku aplikacji w 2023
49
%
Ludzi
otwiera 11+ aplikacji dziennie
70
%
czasu jaki spędzamy z mediami
to aplikacje mobilne
4.87
mln
dostępnych aplikacji na rynku
w 2022

Czym są mikroserwisy?

Odpowiedź na powyższe pytanie można ująć na różne sposoby. Niektórzy specjaliści chcący obrazowo wyjaśnić to zagadnienie porównują aplikacje monolityczne z aplikacjami opartymi na mikroserwisach, sięgając po metaforę sześciennej konstrukcji. Architekturę monolityczną można wyobrazić sobie jako zwartą bryłę, podczas gdy mikroserwisowy sześcian zbudowany jest z kilku mniejszych elementów. Jak można się domyślić, wprowadzenie zmian w pierwszej strukturze będzie znacznie trudniejsze niż w przypadku kostki złożonej z odrębnych części. Analogiczną sytuację można zaobserwować w przypadku monolitów i mikroserwisów.

Mikroserwisy można więc określić mianem oddzielnych składowych jednej, większej aplikacji. Stosując to rozwiązanie, możemy podzielić aplikację na kilka mniejszych usług, które mimo swojej niezależności, pozostają ze sobą w pewnej relacji. Jest to przeciwieństwo architektury monolitycznej opierającej się na relacyjnym modelu danych – w tym przypadku poszczególne części aplikacji rozmieszczone są w jej wnętrzu.

W OVER Cloud świadczymy usługi programistyczne w obszarze mikroserwisów, dzięki którym aplikacje w Twojej firmie staną się bardziej wydajne, a wprowadzanie zmian w nich – mniej czasochłonne. Dołącz do grona beneficjentów mikroserwisów, do którego należą zarówno globalni giganci, tacy jak Netflix czy Amazon oraz szereg mniejszych przedsiębiorstw z wielu różnych branż.

Remedium na wiele problemów w działach IT

Mikroserwisy

Nie ma przypadku w tym, że coraz więcej firm decyduje „przesiąść się” na mikroserwisy. Aplikacje monolityczne, mimo bezsprzecznych zalet, generują również różne trudności na wielu płaszczyznach. Zastąpienie tradycyjnej architektury przez tę, która stworzona jest na podstawie mikroserwisów, pozwala poradzić sobie z tymi problemami.

Podstawową przyczyną wyboru mikroserwisów stanowi potrzeba zwiększenia wydajności. Aby monolit zrealizował daną usługę, musi wziąć pod uwagę wiele zależności. Wydłuża to czas pracy nad aplikacją, a także utrudnia jej skalowanie oraz tworzenie i testowanie nowych funkcjonalności. Jeśli chodzi o mikroserwisy, to rozwijanie ich jest dużo prostsze. Nad każdym z nich pracuje oddelegowany zespół, który może we własnym zakresie podjąć odpowiednie działania w celu wprowadzenia innowacji i nie musi ingerować w pozostałe elementy systemu.

Innymi sytuacjami, w których można odnotować przewagę mikroserwisów nad aplikacjami monolitycznymi, są awarie. W przypadku tych drugich stabilność jest mocno zachwiana – ze względu na to, że ich poszczególne elementy systemu są mocno ze sobą związane, błąd jednego z nich może doprowadzić do zatrzymania pracy całej aplikacji. Dzięki wykorzystaniu mikroserwisu można zapobiec takiej sytuacji i skoncentrować się wyłącznie na niepoprawnie działającym elemencie.

Jak zalety mikroserwisów przekładają się na korzyści biznesowe czerpane przez firmy? Fakt, że awaria jednego elementu aplikacji nie powoduje problemów z działaniem całości, wpływa pozytywnie na zadowolenie jej użytkowników. Rozbicie systemu na mniejsze elementy sprzyja innowacyjnym modyfikacjom, które umożliwiają dostosowanie go do potrzeb dynamicznie rozwijającej się organizacji. Wyodrębnienie poszczególnych części aplikacji umożliwia również szybsze wychwytywanie i naprawianie uciążliwych błędów.

OVER Cloud
profesjonalny software house

W OVER Cloud nie ograniczamy się wyłącznie to świadczenia usług programistycznych z zakresu mikroserwisów. Interesuje Cię niezawodna aplikacja mobilna dla Twojej firmy? Zleć nam to zadanie, a przygotujemy dla Ciebie atrakcyjne pod względem graficznym rozwiązanie, które zaskoczy Cię swoją wydajnością. Wybierając aplikację od OVER Cloud, unikniesz irytującego zawieszania się i nieintuicyjnego chaosu w menu. W naszej ofercie znajdą coś dla siebie także między innymi ci, których interesują profesjonalne systemy CRMproponujemy autorski system BMS w modelu SaaS będący idealnym rozwiązaniem np. dla firm z branży FMCG.

Zapraszamy do kontaktu.

Zrób pierwszy krok

Potrzebujesz naszego wsparcia?
Zostaw do siebie kontakt, porozmawiajmy.
Wyjaśnimy naszą ofertę i dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie, które spełni wszystkie potrzeby Twoje i użytkowników.