Handel w Internecie od dawna przestał być wyłącznie nowatorskim rozwiązaniem dla młodego pokolenia. Obecnie sprawdzony system e-commerce to podstawa w nowocześnie działającym biznesie opartym na sprzedaży. Dzięki niemu jest możliwa sprawna sprzedaż produktów oraz usług online, co pozwala szybciej i łatwiej dotrzeć do szerokiego grona klientów. Systemy e-commerce umożliwiają atrakcyjne i przejrzyste zaprezentowanie oferty, dzięki czemu firma może skuteczniej wyróżnić się na rynku.

Jako software house OVER Cloud tworzymy intuicyjne systemy e-commerce, które są wygodne zarówno dla Ciebie – właściciela sklepu, Twoich pracowników, jak i dla Twoich klientów. Dzięki naszej platformie Twoje działania sprzedażowe zostaną usprawnione – zamówienia z różnych źródeł będą zbierane w jednym miejscu, w którym dodatkowo będzie można optymalizować procesy wysyłkowe i magazynowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

5.5
bln $
to wartość rynku
e-commerce na świecie
57.5
%
użytkowników internetu
kupuje coś min. raz w tygodniu
23
%
światowej sprzedaży detalicznej
zajmuje eCommerce
16
%
corocznie wzrasta
wartość rynku eCommerce

Wybór właściwego systemu e-commerce
strategiczna decyzja dla firmy

W życiu firmy należy niekiedy podjąć decyzje, które w znaczny sposób mogą zdeterminować ich przyszły sukces lub niepowodzenie. Jednym z takich dylematów, przed którymi musi stanąć właściciel przedsiębiorstwa pragnący prowadzić skuteczną sprzedaż w Internecie, jest wybór odpowiedniej platformy e-commerce.

Na starcie warto jednak wyjaśnić, czym właściwie jest system e-commerce. Tym mianem określa się najczęściej oprogramowanie, które po zainstalowaniu i skonfigurowaniu go na serwerze, pozwala na uruchomienie sklepu internetowego. Istnieją również alternatywne rozwiązania, takie jak abonamentowe platformy SaaS, pełniące funkcję gotowego sklepu online w chmurze.

Dobry system e-commerce – intuicyjność i prostota

Jak przedsiębiorca powinien wybrać właściwy system e-commerce? Nie zawsze wydaje się to łatwym zadaniem, ponieważ do wyboru ma on wiele z pozoru podobnych do siebie platform. Można jednak wyróżnić pewne podstawowe cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry system e-commerce.

Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jest intuicyjny interfejs. Platforma powinna być prosta w obsłudze i umożliwiać łatwy dostęp do oferowanych przez nią funkcjonalności. Wyposażenie systemu e-commerce w odpowiednie narzędzia, takie jak np. etykiety czy możliwość sortowania, w znaczący sposób wpływa na to, jak sprawnie pracownicy wykonują swoje obowiązki.

System e-commerce powinien stwarzać komfortowe warunki nie tylko Twoim pracownikom, ale i klientom. Okazuje się, że optymalnie wykonana platforma e-commerce pozwala redukować problem porzucania koszyków. Proces zakupowy w sklepie online musi być prosty i przejrzysty, a liczba wymaganych od klienta informacji – minimalna.

Systemy e-commerce od OVER Cloud

Moc udanej integracji

Współczesne przedsiębiorstwa wykorzystują w swojej codziennej pracy liczne narzędzia i systemy, takie jak ERP. E-commerce to branża, która wymaga optymalizacja procesów zarządzania sprzedażą, dlatego platforma e-commerce powinna umożliwiać integrację z niektórymi z tych systemów. Przykładami takich rozwiązań są system ERP oraz system CRM. E-commerce jest dziedziną, która niemal nie może się bez nich obyć, dlatego można z tego wysnuć prosty wniosek. Umiejętne zgranie kilku najważniejszych systemów z platformą e-commerce może okazać się przełomowe dla wzniesienia firmy na wyższy poziom, a niekiedy nawet utrzymania jej konkurencyjności.

Tworzone przez nas systemy e-commerce pozwalają na to, aby skutecznie zintegrować ze sobą ERP lub inny ważny system wykorzystywany w firmie. Platformy e-commerce zaprojektowane i wykonane przez specjalistów z OVER Cloud gwarantują komfort właścicielowi sklepu, a przy tym integrują w sobie także najważniejsze nowoczesne technologie dla klienta końcowego. Należą do nich np. bezpieczne płatności, wygodna wysyłka, programy lojalnościowe i wiele innych. Współpracując z nami, możesz zapewnić sobie wiele popularnych integracji w wykonywanym dla Ciebie systemie e-commerce. Wśród nich znajdują się m.in.: PayU, Allegro, IdoSell, InPost, PayPal, Blik, BaseLinker, Booking.com.

Software house OVER Cloud
systemy e-commerce i inne nowoczesne rozwiązania

Wybór systemu e-commerce to strategiczna decyzja dla firmy, która rzutuje na jej późniejsze sukcesy. Bardzo ważne jest to, aby system e-commerce był dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości firmy. Nie warto więc kupować kota w worku – skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania i postaw na skrojoną pod Ciebie platformę, przygotowaną przez doświadczonych specjalistów.

OVER Cloud to software house, którego usługi daleko wykraczają poza same systemy e-commerce. Działamy także w innych obszarach, takich jak m.in.:

Skorzystaj z naszej oferty i dołącz do grona zadowolonych klientów OVER Cloud.

Zrób pierwszy krok

Potrzebujesz naszego wsparcia?
Zostaw do siebie kontakt, porozmawiajmy.
Wyjaśnimy naszą ofertę i dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie, które spełni wszystkie potrzeby Twoje i użytkowników.